Ziua Transportatorului Public Urban – Bucureşti 2013


Ca în fiecare an, în prima sâmbătă a lunii iunie, la Complexul Sportiv R.A.T.B., au avut loc manifestările dedicate “Zilei Transportatorului”, prilej de a sublinia implicarea majoră a Regiei în viaţa capitalei.
Astfel, s-au organizat manifestări recreativ-sportive şi de divertisment pentru salariaţii RATB si pentru membrii lor de familie.
Aflată la a XIX-a aniversare, dar având o tradiţie de peste 60 de ani, această sărbătoare nu va fi uitată prea curând de cei prezenţi la baza sportiva din strada Trapezului, indiferent dacă au fost participanţi sau doar susţinători ai sportului.
Nu e puţin lucru, ca pe durata unei singure zile, să se afle în competiţie peste 450 de sportivi care să-şi apere cu ardoare şansele şi să se impună în faţa familiei, a colegilor, dovedind că sunt cei mai buni.
Nici premiile, care i-au recompensat pe învingători, nu au fost de neglijat: cupe, medalii, diplome, materiale şi echipamente sportive.
La manifestări au fost prezenţi peste 1500 de salariaţi ai Regiei, unii împreună cu familiile lor, precum şi mulţi pensionari dornici să-şi reamintească şi să reîntâlnească colectivul din care au plecat.
Una peste alta, o sărbătoare care a mulţumit atât participanţii, cât şi spectatorii.

Participarea pe discipline sportive a fost următoarea:
Fotbal - 72 persoane;
Table - 71 persoane;
Şah - 32 persoane;
Volei - 18 persoane;
Petanque - 56 persoane;
Darts - 40 persoane;
Skandenberg - 33 persoane;
Tenis - 48 persoane;
Tenis de masă - 50 persoane;
Tenis fotbal - 32 persoane;
Arte marţiale – 13 persoane;
Baschet - 21 persoane, adică un total de 485 participanţi la întreceri.


ZIUA TRANSPORTATORULUI - 02 IUNIE 2012
CASTIGATORII COMPETITIILOR

TENIS PERECHI 
pana in 50 ani
32 participanti
I DABU GEANI / OANCEA ION DIRECTIE / URAC
II STEFAN CORNEL / HOROSANU DAN COMERCIAL / URAC
III STATIVA RADU / STATIVA ALEX. URAC
TENIS PERECHI 
peste in 50 ani
16 participanti
I CHIRU VIRGIL / VLADARAU MIHAI DIRECTIE
II IONESCU MIRCEA / SIMION NICOLAE DIRECTIE / URAC
III STANCA MARIAN / BARTA FLORIN DIRECTIE
TENIS DE MASA 
49 participanti
I VANCEA MARIN VATRA LUMINOASA
II BUTCAN VICTOR URAC
III TIGANILA TICA FLOREASCA
FOTBAL TENIS 
32 participanti
I VATRA LUMINOASA
II BUJORENI
III DEPOUL MILITARI
FOTBAL 
72 participanti
I URAC
II ETE UNITATI ETE
III COMERCIAL
VOLEI FEMININ 
18 participanti
I COMERCIAL I
II COMERCIAL III
III COMERCIAL II
BASCHET COPII 
21 participanti
I ION GEORGE DEPOUL NORDULUI
II ION FLORIN DEPOUL NORDULUI
III MIHAI ALEXANDRU DEPOUL BUCURESTI NOI
SAH 
32 participanti
I ALIN CRISTIAN VLADESCU DIRECTIE
II AURELIAN NICOLAU FLOREASCA
III VALENTIN IRIMIA URAC
TABLE 
71 participanti
I MINCA FLORIN ETA MILITARI
II TIRZIU DANIEL ETE ALEXANDRIA
III CIRNU GEORGE ETE ALEXANDRIA
DARTS 
40 participanti
I GHEORGHE FLORIN DIRECTIE
II SCARLAT CONSTANTIN ETE DUDESTI
III SAVA GHEORGHE ETE TITAN
PETANQUE 
56 participanti
I CIOBANU ILIE / CHIRCORIAN FLORIN ETA TITAN
II BENCEA MARIAN / SAVA GHEORGHE VATRA / TITAN
III DAMASCHIN COSTIN / COSTACHE FLORIN OBREGIA
ARTE MARTIALE 
COPII MIXT
6 participanti
I MIHAILA DARIUS DIRECTIE
II PETA DAVID SUBSTATII
III DIMA TUDOR ETA PIPERA
ARTE MARTIALE 
COPII BAIETI
7 participanti
I POPA ERIK D.I.T.T.
II DRAGHIOTI ATHOS ETA OBREGIA
III GHEORGHE ALEXIE SUBSTATII
SKANDENBERG 
< 80 KG. FEMININ
6 participante
I CIUCA IOANA COMERCIAL
II COJOCARU IONELE COMERCIAL
III IONITA MONICA COMERCIAL
SKANDENBERG  
< 80 KG.MASCULIN
8 participanti
I RUTA RAZVAN DIR
II GAVRILA SORIN DIRECTIE
III MIHAIL ADRIAN DIRECTIE
SKANDENBERG 
> 80 KG.MASCULIN
19 participanti
I CALIN NICOLAE ETE TITAN
II ANGHEL MARIUS EIELCC
III TURCULET TONI URAC
FAIR PLAY 

din totalul de 485 participanti
VISAN CRISTINA URAC
NISTOR DANIEL URAC
OBRIJANU ADRIAN ETE TITAN